Shtetasi i Maqedonisë së Veriut humb jetën në aksident trafiku në Mal të Zi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 29.07.2022, 22:26

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 15:00 në rrugën kryesore Podgoricë – Cetinje, në vendin e quajtur Kamenicë, afër Podgoricës, ku ka humbur jetën një motoçiklist, shtetas i Maqedonisë së Veriut, raporton “Vijesti”.

Në aksident janë përfshirë dy vetura dhe një motoçiklist, i cili ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Sipas Policisë, i ndjeri jetonte në Cetinje dhe ishte duke lëvizur në drejtim të Podgoricës ndërsa në kokë nuk kishte përkrenare mbrojtëse.

Për shkak të hetimit, për një kohë është ndërprerë qarkullimi në autostradën nga Podgorica në Cetinje, për çka u formuan kolona nga Podgorica në Cetinje, në të dy drejtimet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit