Porosit një shishe 0.5 litra ujë në Livadh, i “fluturon tepeleku” kur i vjen fatura

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 22.07.2022, 21:47

Çdo ditë përballemi me një fluks të vërtetë ankesash nga qytetarët në lidhje me çmimet e larta e shpesh jo normale në plazhet tona. Përgjithësisht abuzimet vihen re tëk çmimi i peshkut apo drekave në tërësi por në rastin konkret rezulton se “ta fusin” edhe tek çmimi i një shisheje ujë prej 0.5 litrash.

Kështu një qytetar është ulur në një lokal në Livadh për të pirë një kafe dhe një shishe ujë dhe ka lënë mend kur i ka ardhur fatura. Ai ka parë me habi se çmimi i një shisheje prej 0.5 litrash kushtonte 2 mijë lekë të vjetra.

Në vijim mesazhi i qytetarit:

Pershendetje Joq, nje pagurë uje ne Livadh... Flm.

No description available.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit