Aeroportet me parkimin më të lirë në Europë, Rinasi as nuk i afrohet listës

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 23.06.2022, 16:58

Një nga gjërat që duhet menduar mirë kur planifikon një udhëtim me avion është edhe tarifa e parkimit të aeroportit, pasi ndodh jo rrallë herë që udhëtarët të vendosin t’i parkojnë makinat aty, teksa janë në destinacionet e tyre.

Sipas një studimi të fundit të Ovo Network, këto janë 9-të aeroportet nëpër Europë ku qytetarët nuk duhet të shqetësohen se parkimi i automjetit do t’i shkojë më shtrenjtë se bileta e avionit dhe siç pritet, Rinas-i nuk gjendet në këtë listë.

Aeroportet ku parkimi është vërtetë ekonomik për të paktën 7 ditë janë:

9. Henri Coandă International Airport, Rumani

8. Charles de Gaulle International Airport, Francë

7. Orio al Serio International Airport, Itali 6. Budapest Ferenc Liszt International Airport, Hungari

5. Adnan Menderes International Airport, Turqi

4. Alicante International Airport, Spanjë

3. Istanbul Sabiha Gökçen International Airport, Turqi

2. Antalya Airport, Turqi

1. Leonardo da Vinci-Fiumicino Airport, Itali

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit