Publikohen çmimet e reja të derivateve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.06.2022, 18:59

Prej mesnatës çmimi i naftës do të shtrenjtohet për dy denarë. Çmimi i benzinës do të ngel i njëjtë.

Kjo sot u vendos në mbledhjen e Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 111,50 (denarë/litër) Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 113,50 (denarë/litër) Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 109,50 (denarë/litër) Vaj për djegie – ЕKSTRA I LEHTË 1 (ЕL-1) – 105,00 (denarë/litër) Mazut М-1 SU – 56,317 (denarë/kilogram)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit