Detaje rrëqethëse nga mbytja e të porsalindurit, foshnja u fut i gjallë në valixhe!

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 01.09.2022, 12:26

Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik shqiptar pak javë më parë. Detaje të reja rrëqethëse janë zbardhur nga historia e gjetjes së një foshnje të pajetë të mbyllur në një valixhe.

Sipas burimeve pranë Insitutit të Mjekësisë Ligjore, bëhet me dije se foshnja i gjetur i pajetë në valixhe, është mbyllur brenda i gjallë.

Nëna 40-vjeçare me probleme të shëndetit mendor kishte mbyllur brenda foshnjen i cili ka qenë në gjendje të mirë shëndetësore.

Është konfirmuar nga mostrat e marra se foshnja ka lindur i gjallë.

Për Valmira Hasimllarin nuk dihet ende vendimi që do të merret nga drejtësia shqiptare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit