Njihuni me futbollisten më të bukur në botë

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 20.05.2022, 17:13

Futbolli i femrave sa vjen e po ndiqet më masivisht. Kjo edhe për faktin se te ky sport luajnë plot vajza të bukura dhe simpatike. Njëra prej tyre është Ana Maria Markovic, e cila luan te Grasshopper në Zvicër.

Gazetat e kanë vlerësuar shpesh si futbollistja më e bukur në botë. Frymëzimi i saj është Cristiano Ronaldo. Ajo mban numrin 7 pikërisht prej portugezit.

Ana Maria shprehet:

Falë Cristianos, unë jam një futbolliste. Ai ka qenë gjithmonë frymëzimi im. Kjo është arsyeja pse gjithmonë kam dashur të vesh numrin 7.

Markovic është mjaft e zonja edhe në fushën e lojës. Ajo numëron mbi 500 mijë follow në Instagram dhe është mjaft aktive në rrjetet sociale. Pozicioni i 22-vjeçares në fushën e lojës është sulmuese.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit