Brenda një thesi, gjenden sërish pula të ngordhura te “Rana e Hedhun”

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.05.2022, 16:18

Vijon ende skandali në zonën e “Ranës së Hedhur”, në Lezhë, teksa edhe sot janë gjetur pula të ngordhura në bregun e detit.

Shpendët e ngordhura ishin futur në një thes, ndërsa dyshohet se ato janë se ato hedhur në lumë nga banorët dhe fermerët e zonës dhe më pas janë sjell nga dallgët e detit në breg.

Javët e fundit qindra mijëra shpendë në vend kanë ngordhur për shkak të gripit të shpendëve, teksa kjo nuk është hera e parë që pulat e ngordhura pushtojnë bregun e detit në Lezhë.

Edhe disa javë më parë, në të njëjtin bregdet u gjetën qindra pula të ngordhura, që u hoqën më pas nga autoritetet, por si duket kjo nuk ka bërë që skandali të ndalohet, por të ndodhë edhe njëherë brenda pak javësh.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit