Mbetet shtatzënë për herë të parë ministrja e Ramës Edona Bilali

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 14.05.2022, 12:04

Edona Bilali, deputetja e PS e katapultuar e para në listat e kanfidatëve për deputetë në Shkodër nën siglën e Rilindjes në zgjedhjet e 25 Prillit, mësohet se do të bëhet nënë për herë të parë.

E emëruar ministre e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, pavarësisht se ka thuajse aspak eksperiencë në politikë, shkodrania pati mbështetjen e plotë të Ramës aq sa emrit të saj iu bë një propagandë e fuqishme.

Sipas burimeve nga miq të ssj të afërt, ministrja që e konsideronte Ramën “Zeus” të shqiptarëve është në pritje të fëmijës së saj të parë.

33-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj kanë vendosur ta mbajnë lajmin privat dhe ministrja shihet në publik me veshje të gjera në mënyrë që barku i saj të mos bjerë në sy.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit