Reperi shqiptar kundër ligjit për homoseksualët: Flaka ju daltë, është sëmundje

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.05.2022, 11:11

Më 17 mars, Kosova votoi kundër projektligjit për martesën e homoseksualëve. Nga 61 deputetët që votuan, 28 prej tyre votuan pro, 29 kundër dhe 4 deputetë kanë abstenuar. Lidhur me legalizimin e martesave të gjinisë së njëjtë ka reaguar edhe njëherë reperi kosovar Gold AG. Sipas tij personat e dashuruar të së njëjtës gjini të martohen, por nuk është e nevojshme të vendoset me ligj, ndërsa shton se kjo është sëmundje.

Gold AG:

Kurrë inshAllah s’kalon ky ligj, ç’ka do që bëjnë si komunitet udha e mbarë ju qoftë le të martohen o vëlla ç’ka ka me ju bo ligji, le të martohen udha e mbarë ju qoftë edhe mu martu le të martohen po pse me bo ligj të veçantë që nesër ata me adaptu fëmijë apo? Çka ka faj aj fëmijë nesër që i ka dy nana ose dy baba, kjo është sëmundje o vëlla është lloj sëmundje more ndal le të idhnohen ndash flaka ju daltë kjo është sëmundje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit