Qytetari denoncon ‘Wizz Air’: Bileta overbooking, kthyen 15 persona!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 13.05.2022, 23:16

Një tjetër denoncim ka mbërritur së fundmi në redaksinë e JOQ Albania në lidhje me kompaninë e fluturimit, ‘Wizz Air’. Një qytetar, i cili kishte prerë biletën nga Hamburgu për në Tiranë, nuk ka udhëtuar dot, pasi kompania kishte shitur bileta ‘overbooking’.

Qytetari shkruan se 15 persona janë kthyer mbrapsht, për shkak të overbooking. ‘Overbooking’ ndodh kur kompanitë presin më shumë bileta se sa pasagjerë mban avioni, duke shpresuar që ndonjë pasagjer nuk do paraqitet.

Kjo nuk është hera e parë që qytetarët denoncojnë Wizz Air për overbooking. Qytetari ka marrë dokumentin e kompensimit, por ai thekson se i interesonte udhëtimi, pasi kishte biletë vajtje-ardhje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit