Nënës së re i bie të fikët pasi bën vaksinën e Covid, i vdes foshnja në mënyrë tragjike

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13.05.2022, 12:56

Një foshnjë u mbyt tragjikisht në vaskën me 8 centimetra ujë pasi nënës së saj i ra të fikët 24 orë pas marrjes së vaksinës AstraZeneca kundër Covid, raporton Daily Mail.

Avokates Louise Atkinson iu errësuan sytë teksa lante foshnjen e saj Eleanorën 9-muajshe. Ngjarja ndodhi një ditë pas marrjes së dozës së parë të vaksinës.

Burri i saj James u kthye në shtëpi pas një vizite te dentisti dhe shtyu derën e banjës për të zbuluar se ishte bllokuar nga gruaja e tij e shtrirë pa ndjenja në dysheme.

I tmerruar, ai pa vajzën e tyre të vogël me fytyrë nën ujë në vaskë ngjyrë blu. Atkinson e nxorri foshnjën nga uji dhe zgjoi gruan e tij e më pas atë shtriu foshnjen në dyshemenë e banjës dhe filloi t’i performonte CPR teksa telefononte ambulancën.

Foshnja vdiq tragjikisht katër orë më vonë. Nuk dihet për sa kohë Ellie ishte e zhytur në ujë para se i ati ta gjente, megjithëse parashikohet se kishte më shumë se 30 minuta.

Ata kontaktuan Shëndetin Publik në Angli në lidhje me reagimin negativ të zonjës Atkinson ndaj vaksinës dhe iu dërgua një raport i përgjithshëm që thoshte se 'përgjumja dhe përgjumja' ishin një efekt anësor i mundshëm i pazakontë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit