Kujdes miq, kush masturbon shumë i bien flokët

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 06.05.2022, 20:29

Një kirurg i nivelit të lartë i transplantit të flokëve ka paralajmëruar se masturbimi i tepruar mund të shkaktojë rënie të flokëve, por para se të panikoheni shumë, ai tha se kjo do të ndodhte vetëm nëse do ta bëni këtë punë “non-stop”.

Dr Umear Ahmad, nga klinika fituese e çmimeve për transplantin e flokëve Juvida, tha se në të kaluarën, meshkujt e kanë pyetur nëse masturbimi do të rezultonte në rënien e flokëve të tyre?

Në përgjigje, Dr Ahmad shpjegoi se edhe pse vitamina A, e cila gjendet në spermë, është e rëndësishme në lidhje me rënien e flokëve, një burrë do të duhet të “mastrubohej pa ndërprerje” për të parë ndonjë ndryshim të dukshëm. Dhe nëse kjo tingëllon si e njohur për ju, atëherë mund të keni një problem.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit