E FUNDIT! Mino Raiola ndërron jetë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 30.04.2022, 16:31

Bota e futbollit është në zi. Mino Raiola, ka ndërruar jetë në Monte Carlo. Ndërkohë, lajmi i hidhur është konfirmuar edhe nga familjarët e tij të cilët kanë thënë se ai luftoi deri në fund.

Familja Raiola, përmes një postimi në Instagram ka treguar se Mino nuk ia doli dot pas sëmundjes që i mori jetën. Shkak i vdekjes thuhet se ka qenë kanceri në mushkëri.

Postimi i familjes:

Me pikëllim të thellë ndajmë lajmin e ndarjes nga jeta të agjentit më të kujdesshëm dhe të mrekullueshëm të futbollit që ka qenë ndonjëherë.

Mino luftoi deri në fund me të njëjtën forcë që vendosi në tavolinat e negociatave për të mbrojtur lojtarët. Si zakonisht, Mino na bëri krenarë dhe nuk e kuptoi kurrë.

Mino preku kaq shumë jetë përmes punës së tij dhe shkroi një kapitull të ri në historinë e futbollit modern. Prania e tij do të mungojë përgjithmonë.

Misioni i Minos për ta bërë futbollin një vend më të mirë për lojtarët do të vazhdojë me të njëjtin pasion.

Falënderojmë të gjithë për mbështetjen e madhe të marrë në këto kohë të vështira dhe kërkojmë respekt për privatësinë e familjes dhe miqve në këtë moment pikëllimi.

Familja Raiola

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit