“Bie” sërish WhatsApp-i! Aplikacioni del jashtë funksionit, ankohen përdoruesit

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28.04.2022, 22:51

Një ndër aplikacionet e komunikimit më popullor në botë “WhatsApp” është jashtë funksionit. Përdoruesit janë detyruar të përdorin mjete të tjera për të komunikuar online.

Whatsapp-i siç duket ka dalë jashtë funksionit edhe jashtë shtetit. Të shumtë kanë qenë personat nga vende të ndryshme të botës që janë ankuar për aplikacionin në fjalë.

Aplikacioni ka pësuar ndërprerje, ndërsa kompania deri në këto momente nuk ka komentuar shkakun e "Blackout".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit