E rrallë/ Foshnja lind me dy penisë, mjekët i heqin më të madhin

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19.04.2022, 14:17

Një djalë në Brazil ka lindur me dy penisë, ndërsa mjekët i gjymtuan atij më të madhin. Mjekët në Universitetin Federal të Sao Paulos fillimisht planifikuan t'i prisnin atij penisin nga ana e djathtë, i cili ishte dhe më i vogël.

Mirëpo kirurgët ndryshuan mendje, pasi nëna e djalit zbuloi se ai mund të urinonte vetëm nga ana e djathtë, gjë që u vërtetua edhe nga ekzaminimet përkatëse.

Αγοράκι γεννήθηκε με δύο πέη και οι γιατροί του ακρωτηρίασαν το μεγαλύτερο - mynews.gr

Operacioni u krye kur djali mbushi dy vjeç, por mjekët nuk dhanë më shumë detaje se përse iu desh të prisnin dy vjet për të kryer operacionin.

Deformimi i rrallë, i quajtur difteria ka ndodhur vetëm 100 herë historikisht, me rastin e parë që u regjistrua në vitin 1609.

Αγοράκι στη Βραζιλία γεννήθηκε με δύο πέη – Γιατί του ακρωτηρίασαν το μεγαλύτερο | in.gr

Sipas mediave të huaja, ekspertët vlerësojnë se sëmundja prek rreth një në pesë deri në gjashtë milionë djem.

Deformimi besohet se ndodh aksidentalisht kur organet gjenitale zhvillohen në mitër.

Ndërkohë, në fillim të këtij muaji një rast i tillë ka ndodhur në Uzbekistan, ku një djalë kishte lindur me dy penise plotësisht funksionale.

Βραζιλία: Αγόρι γεννήθηκε με δύο πέη - Οι γιατροί του αφαίρεσαν το μεγαλύτερο

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit