Ndjehet tërmet në Maqedoni

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.11.2021, 20:19

Një tërmet me intensitet 4 ballë sonte është regjistruar në Greqi.

Epiqendra ka qenë 159 kilometra nga Larisa me thellësi prej dy kilometrave.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut, përkatësisht në Resnjë, Ohër dhe Manastir.

Ndryshe, të martën një tërmet u regjistrua edhe në rajonin e Kërçovës me intensitet 3.5 ballë, ndërsa epiqendra ishte 4 kilometra në jugperëndim të Kërçovës në thellësi prej dy kilometrave.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit