JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

I plasi goma/ Përmbyset trajleri në aksin Kavajë-Durrës
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23/09/2021 18:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Kavajë-Durrës, ku është batuar një trajler. Raportohet se trajlerit i ka plasur goma dhe është përmbysur në rrugë, duke shkaktuar trafik të madh. Nisur nga fakti se trajleri është i tonazhit të rëndë dhe për ta lëvizur nga rruga duhet kohë, policia i bën thirrje drejtuesve të automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë-Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative.