JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U kap brenda fabrikës masive të kanabisit në Angli, arrestohet “kopshtari” shqiptar
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23/09/2021 17:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Babai i dy fëmijëve i cili u largua nga Shqipëria pasi u kërcënua për një mosmarrëveshje mbi tokën është arrestuar së fundmi në një fabrikë masive kanabisi pranë Witney . Sipas mediave të huaja, Adhurim Hoxha ka rënë në prangat e policisë pasi pranë vendin ku punonte i janë gjetur 1000 deri në 2000 bimë kanabis.

Brenda ndërtesës ku rriteshin bimët policia arriti të sekuestronte dhe frigoriferë, kompjutera dhe shtretër. 41-vjeçari Hoxha u dënua nga gjyqtari Michael Gledhill me dy vite burg pasi sipas tij ai ishte në dijeni të gjithë asaj çfarë po ndodhte brenda ndërtesës, ndonëse Hoxha deklaroi se pranë asaj shtëpie ishte thjesht kopshtar.

Burimi: www.oxfordmail.co.uk| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Adhurim Hoxha and the cannabis factory in which he was working Pictures: TVP

Adhurim Hoxha and the cannabis factory in which he was working Pictures: TVP