JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Sfidë” për një vizitë te Spitali Psikiatrik në Tiranë/ Qytetari: Njerëzit s’kanë ku të ulen, të sëmurët presin me orë të tëra në këmbë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 14/09/2021 19:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tashmë korridoret e mbushura plot dhe orët e gjata të pritjes janë kthyer në diçka normale në spitalet shqiptare. Janë të pafundme raportimet për raste të tilla, ku qytetarët shprehen të shqetësuar në lidhje me shërbimin që iu ofrohet. Së fundmi një qytetar ka dërguar në redaksinë tonë disa foto nga Spitali Universitar Psikiatrik "Xhavit Gjata" në Tiranë, pranë QSUT. Siç duket edhe nga pamjet situata aty paraqitet e rëndë pasi njerëzit janë të detyruar të presin me orë të tëra në radhë dhe s'kanë as ku ulen, gjë që ia rëndon edhe më tepër gjendjen. Një qytetare shihet e ulur në tokë ndërsa disa të tjerë nëpër shkallët e spitalit të lodhur dhe të stërmunduar nga pritja e gjatë. Pyetja që shtrohet natyrshëm këtu është se ku shkojnë milionat që harxhohen në tenderat e Shëndetësisë, saqë as për disa karrige ose stola nuk është menduar?!

Mesazhi i qytetarit:

Persh. JOQ. Dua te publikoj nje situate skandaloze ne spitalin psikiatrik Xhavit Gjata ne QSUT. Dergova nje familjar timin per vizit. Shifeni si presin njerzit ne rradh per te ber vizite, skan nje stol ku te ulen. Fotot jan bere sot. Pervec kesaj ska as kondicioner apo aspirator dhe behet nje ajer mbytes qe e rendon me shum gjendjen e tyre. Ja si jan ulur ne tok dhe shkalle njerzit e semure pasi jan lodhur nga pritja e gjate 2-3 ore. Ju lutem publikoje se mbase e shofin dhe bejn dicka. Anonim te lutem. Respekt per ju, jeni zeri jon dhe me te miret!