JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Përgjimet Pegasus/ Në listë edhe Princeshat e Dubait, njëra dyshohet se mbahet peng nga babai i saj
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 21/07/2021 22:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Numrat e telefonit të përdorur nga dy princeshat e Dubait thuhet se janë gjetur si pjesë e një hetimi në spiunet e hakerimit të telefonit të njohur si Pegasus. Princesha Latifa është vajza e sundimtarit të Dubait, dhe Princesha Haya Bint al-Hussain është ish-gruaja e tij. Në mes të shkurtit, BBC Panorama transmetoi një video sekrete nga Princesha Latifa në të cilën ajo tha se po mbahej si peng dhe kishte frikë për jetën e saj. Ndërkohë Princesha Haya iku nga Dubai në 2019 duke thënë se kishte frikë për jetën e saj. Kujtojmë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mohuar pretendimet e grave.

Deri më tani, në përgjimet e Pegasus, kanë dalë shumë emra të njohur ndërkombëtarë.