JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tosi kërkon lirinë: Jam sëmurë! Vuaj nga zemra, guri në tëmth, diabeti dhe mushkëritë! S’jam i rrezikshëm
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 21/07/2021 10:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryebashku i Lushnjes Fatos Tushe, i cili u arrestua sëbashku me 8 vartës të tij për shpërdorim parash publike me anë të abuzimit me tenderat lokalë, ka kërkuar lirinë ditën e sotme me anë të një kërkesë drejtuar Gjykatës së Apelit. Ai pretendon se është sëmurë, intolerant dhe alergjik ndaj disa ushqimeve. “Kam sëmundje kardiake, diabet gur në tëmth vuaj nga mushkëritë jam alergjik dhe intolerant ndaj disa ushqimeve. Nuk jam i rrezikshëm, kërkoj detyrim paraqitje ose garanci pasurore”-ka shkruar ai në kërkesën drejtuar gjykatës, që do të shqyrtohet më 28 korrik.