JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Sherr masiv mes bandave në Angli, të rinjtë rrihen keq me shkopa bejsbolli, grushta dhe shkelma!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 20/07/2021 23:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një përleshje e fortë mes bandash është regjistruar në Luton të Britanisë së Madhe. Sipas mediave të hauja bëhet me dije se pjesë e sherrit janë bërë dhjetëra persona, nga ku 5 janë shtruar në spital dhe gjashtë të tjerë janë arrestuar. Sipas raportimeve, dy grupet janë znë keq me grusjta, shkelma dhe kanë qëlluar me sende të forta në drejtim të njërit-tjetrit. Disa kanë marrë lëndime serioze në trup, e të tjerë kanë arritur t’ia hedhin paq këtë herë. Arsyet e sherrit nuk janë plotësisht të qarta, ndërkohë që policia po heton rastin dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Burimi: BBC |Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania