JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Zhdukja e 45-vjeçarit në Liqenin e Farkës/ Qytetarja: Polumbarët hoqën dorë, thanë kur të dalë vetë
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20/07/2021 17:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej katër ditësh, trupi i 45-vjeçarit me iniciale B.H. që është mbytur në Liqenin e Farkës rezulton i zhdukur. Trupi i tij i pajetë ende nuk është gjetur nga forcat e kërkimit, ndërsa burime për JOQ Albania bëjnë me dije se polumbarët sapo hoqën dorë. Sipas mesazhit të dërguar nga një qytetare pranë redaksisë sonë, polumbarët kanë thënë se trupi i pajetë do dali vetë, ndërsa theksoi se familjarët janë duke kërkuar, por nuk kanë mjetet e duhura.

Më konkretisht, qytetarja ka shkruar:

Pershendetje! Ne lumin e Farkes eshte mbytur nje qytetar qe me date 17 korrik dhe shteti ka vrojtuar ne menyre siperfaqesore dhe sot hoqën dore ne menyre mizore. Thone kur te dal vete. Familjaret po kërkojnë vete por nuk kane mjetet e duhura. Ju lutem bëjeni publike. Anonim se jam kalimntare këtu por po i ndihmoj ngaqe nuk dine ku te drektohet.