JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vrasja e 20-vjeçares/ Detaje nga dëshmia e bashkëshortit të saj: Grabitësit na vunë armën në kokë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/06/2021 14:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Greqinë një muaj më parë dhe mbeti e vrarë 20-vjeçarja Caroline. Mediat greke kanë arritur të zbardhin detaje nga dëshmia e bashkëshortit të 20-vjeçares. Piloti 32-vjeçar ka treguar momentet e tmerrit kur grabitësit hynë në shtëpinë e tyre dhe vranë bashkëshorten e tij.

Për shkak se ndjeva armën dhe pashë personin tjetër që synonte gruan time me armë në dorë, unë nuk rezistova aspak dhe rashë në dysheme. Unë u thashë atyre se paratë janë në dhomën e ndenjes. Njëri prej tyre filloi të më lidhte gojën me shirit ndërsa kishte pistoletën në dorë. Ai më kapi rreth kokës dhe qafës dhe vazhdoi të më mbante në dysheme, duke më shtyrë me dorën në shpinë.

Ndërsa tregoi edhe disa detaje mbi paraqitjen e tre autorëve.

Të dy burrat ishin më të gjatë se unë. Ata kishin veshur rroba të errëta, bluza me mëngë të gjata dhe doreza të zeza në duar. Ata mbanin kapuçë me fytyrë të plotë në kokat e tyre dhe vetëm sytë e tyre dukeshin. Njëri mbante një pistoletë të zezë dhe tjetri një pistoletë argjendi.

Sipas përshkrimit të pilotit, ata kishin një lartësi prej 1.80 deri 1.87, fizik normal, njëri 30 deri 35 vjeç dhe tjetri 25 deri 30. Siç thotë ai, ai e humbi vetëdijen dhe kur u zgjua pa që ishte i lidhur me një litar në këmbë dhe përshkruan përpjekjet e tij për të thirrur policinë.

Unë u përpoqa të telefonoja policinë. Më në fund arrita të flas me policinë dhe thirra për ndihmë. Ata më pyetën për të thënë se ku isha, por për shkak se e kisha ngjitësin në gojë, nuk e di nëse më kuptuan. Pasi u mbyll linja, unë përsëri thirra fqinjin tonë. Dhe unë bërtita sa munda për ndihmë. Më në fund, pas rreth 15-20 minutash, dëgjova një zhurmë nga poshtë, policia arriti të hynte në shtëpi, nuk e di se si.