JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shpërthimi i pallatit me tritol në Vlorë/ Prej 12 vitesh në ndërtim, vjet u shit nga pronari
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 10/06/2021 14:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shpërthim me tritol ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë në zonën e “Ujit të Ftohtë”. Sasia e lëndës plasëse ishte vendosur në katin e parë të një pallati. Mësohet se objekti ka nisur të ndërtohet që në vitin 2009, por më pas është lënë përgjysmë nga pronarët. Ndërkohë para një viti kishte nisur rindërtimi i tij dhe ishte blerë nga shtetasi shtetasi D.K. Nga shpërthimi i lëndës plasëse u regjistruan vetëm dëme materiale, ndërsa shkak i vendosjes së saj dyshohet të jenë bërë disa konflikte për pronësinë.

Njoftimi i Policisë:

Në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, në një objekt në ndërtim por që prej vitesh janë ndërprerë punimet, në pronësi të shtetasit D. K., dyshohet se gjatë natës ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.