JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“S’kam ku kaloj!”/ “Salillari” zapton gjithë rrugën në Laprakë, pengon kalimin e nënave me fëmijë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/06/2021 13:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

"Salillari" është një nga kompanitë e ndërtimit, që ka një mbështetje të madhe nga Rilindja dhe si e tillë, kamionët e kësaj firme i shohim përditë në rrugë, në çdo cep të Shqipërisë, nga punimet private e deri tek ato publike. Përkrahja e ngrohtë e qeverisë ka bërë që Salillari as të mos pyesë për rregulla dhe ligje, pasi shumë herë e kemi denoncuar për zaptim të rrugëve apo edhe shkatërrim të lumenjve.

Denoncimi i fundit, i mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA, tregon se tashmë "Salillari" është e aftë t’i bllokojë rrugën edhe këmbësorëve, për më tepër nënave me fëmijë. Një qytetare, banuese në zonën e “Laprakës”, ka dërguar në redaksinë e JOQ një foto, ku shihet se kamioni i "Salilllarit", ka bllokuar rrugën dhe ajo nuk ka se ku të kalojë. Qytetarja shprehet se kjo situatë është që prej orës 08:00 të mëngjesit.

Denoncimi:

"Prsh JOQ, Kane qe ne 8 am qe po hedhin beton. U detyrova dola pa makine kur u ktheva sdija nga te kaloja me karrocen e femijes. Dhe nuk dihen kur mbarojne. Plus rrugen e kane prish pluhur e balte, para 1 jave 2 dite pa internet se prishen kabllot kamionat.