JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamje epike/ Ariu hipën në shtyllën elektrike, fiken dritat në qytet
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10/06/2021 12:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një video epike është filmuar në Arizona, ku një ari ka hipur në një shtyllë elektrike dhe ka ngecur atje për shkak se u ngatërrua në telat e shtyllave të energjisë në periferi të qytetit.

Qëndrimi i ariut në shtyllë ka shkaktuar madje edhe fikjen e dritave në zonë. Kjo pasi një punonjës i linjës së ndërmarrjes, tha se ata menjëherë e çaktivizuan energjinë në mënyrë që ariu të mos dëmtohet. Kjo është hera e dytë brenda këtij muaji që një ari është parë në një qytet jugor të Arizonës.

Burimi: www.mysuncoast.com| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA