“Ende e vogël për martesë”, Tea dhe Erlindi me mendime të kundërta për lidhjet serioze

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03.12.2020, 19:13

Edhe pse në fillim të emisionit Andi kërceu me Tean, ditën e sotme në “Përputhen” ishte radha e takimit mes Teas dhe një prej djemve të rinj Erlindin. Takimi nisi shumë bukur me biçikleta rreth liqenit, por kjo nuk e pengoi Erlindin i cili është 23-vjeç që t’i tregonte Teas mendimet e tij të pjekura në lidhje me një femër. Gjatë bisedës Erlindi pranoi se nuk është djalë që eksperimenton në një lidhje, por qëllimi i tij është që të krijojë diçka serioze.

Por Tea duket se nuk ndan të njëjtin mendim me të pasi ajo tha se nëse ndihet mirë me një person, kalon kohë me të, ndihet e lumtur, kjo është një formë serioziteti. Më tej Tea theksoi se e ndjen veten ende të vogël për të kaluar lidhjen në fejesë apo një martesë. Ndërkohë që Erlindi tha se edhe ai ka në plan që të martohet pas të 30-ave.

Erlindi: Unë mendoj që gjithmonë është momenti i duhur për lidhje serioze, mendoj se gjithmonë është koha e duhur.

Tea: Çdo lidhje e konsideroj serioze, kalon kohë, qëndron me të. Por thjesht nuk e shikoj martesën si diçka të afërt.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit