JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Futbollisti “kapet mat” duke urinuar në fushë dhe merr dënimin e ashpër
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 31/07/2020 19:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje totalisht e pazakontë ka ndodhur në një ndeshje futbolli në Irlandën e Veriut. Gjatë sfidë, Balimena Koleraine, sulmuesi i ekipit mik, Eoin Bradlei, i ka befasuar të gjithë me veprimin e tij.

Ai është "kapur mat"nga kamerat e sigurisë duke urinuar në fushën e lojës. Kaq ka mjaftuar që menjëherë video e sulmuesit të bëjë xhiron në internet

Vetë lojtari u shpreh:

Po, urinova në Windsor. Jjam një Katolik. Disa nga miqtë e mi më të mirë janë Protestantë. Kështu që çfarë?! Është viti 2020, rrituni pak. Trajtojini njerëzit ashti siç do t’ju pëlqente të trajtoheshit”.

Për gjestin e kryer në fushën e lojës, Bradlei është pezulluar me 6 ndeshje, pasi diçka e tillë është rreptësisht e ndaluar.