Drejtoresha e Spitalit Vlorë, 50 milionë lekë tender për mobilim firmës me ofertën më të lartë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 18.07.2020, 22:39

Nuk kanë fund çudirat në këtë vend të begatë por kaq të pafat që quhet Shqipëri. Drejtoresha e Spitalit Rajonal Vlorë, Brunilda Mersini, ka vendosur të organizojë një tender që mban numër reference REF-60553-06-08-2020 dhe ka për objekt “F.V pajisje mobilim per sherbimin e reanimacionit per nevoja te Spitalit Rajonal Vlorë”.

Njoftimi i fituesit është bërë më datë 07.07.2020 dhe në të kanë marrë pjesë vetëm dy kompani, përkatësisht BOLT shpk me vlerë të ofruar 3,747,000 lekë të reja pa TVSH dhe Gen-Alb Farma shpk me vlerë të ofruar 3,991,200 lekë të reja pa TVSH.

Çuditërisht fitues është shpallur kompania me ofertën më të lartë, pra Gen-Alb Farma shpk, me një vlerë rreth 50 milionë lekë të vjetra me TVSH.

Kaq shumë para do të shpenzohen për karrige, stola, dollap, tavolina, krevat etj. Kompania fituese ka për administrator Marenglen Koçia, i cili rezulton edhe bashkëpronar sëbashku me Albano Bego.

Nga të dhënat publike, rezulton se kjo kompani në vetëm dy vitet e fundit ka marrë jo pak por gati 800 milionë lekë të vjetra tendera nga spitalet e vendit. E me sa duket, në rastin konkret, ka qenë rradha e drejtoreshës së Spitalit rajonal Vlorë që t’i shtojë portofolin edhe me 50 milionë të tjera për mobilim.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit