JOQ Albania
Home

Përdorën maskën e Salah për të kryer një grabitje, arrestohen katër persona
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 19/05/2020 22:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një bandë hajdutësh, të cilët po tentonin të kryenin një vjedhje, duke maskuar fytyrat me maska të Mohamed Salah, janë kapur nga polica në Kajro,

Ngjarja ka nodhur në një dyqan në lagjen Nasr në kryeqyetin e Egjiptit.

Të katër grabitësit, kanë mbuluar fytyrën duke përdorur maska të yllit të Liverpoolit, i cili gëzon një famë të madhe në vendin e tij.

Salah është një nga njerëzit më të dashur në Egjipt, pasi ësshtë ede golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares me 41 gola të shënuara në 67 ndeshje.

Ky popullaritet i tij, është tentuar të shfrytëzohet nga katër hajdutë, por plani i tyre ka dështuar totalisht dhe ata janë kapur nga policia.