JOQ Albania
Home

Premier League vazhdon me testet e koronavirusit, gjashtë persona dalin pozitivë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 19/05/2020 17:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Premier League ka konfirmuar sot se gjashtë persona kanë dalë pozitiv ndaj koronavirusit nga 748 testet e bëra më 17 dhe 18 maj për lojtarët dhe stafet e të gjitha klubeve.

Këto gjashtë rezultate pozitive, vijnë nga tri skuadra të ndryshme. Njoftimi vjen nëpërmjet një komunikate zyrtare ku konfirmohen edhe të prekurit.

Njoftimi:

Premier League sot mund të konfirmojë se të dielën më 17 maj dhe të hënën më 18 muj, 748 lojtarë dhe stafet e klubeve janë testuar për COVID19. Nga këto, gjashtë kanë dalë pozitive dhe janë nga tre klube. Lojtarët dhe stafi i klubeve që kanë dalë pozitiv, tani do të izolohen për një periudhë prej 7 ditësh.

Gjithashtu njoftohet se asnjë emër i të prekurve me COVID-19 nuk do të bëhet i ditur. Këto testime vijnë në kohën kur në Angli po punohet shumë për rikthimin e futbollit.