JOQ Albania
Home

Jo vetëm Mbappe/ Edhe Haland kopjon festimet e Ronaldos
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 19/05/2020 15:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duket si e modës që futbollistët e rinj të kopjojnë idhujt e tyre, si në stilin e lojës, ashtu edhe jashtë fushe.

Konkretisht, ylli i PSG-së, Kylian Mbappe nuk e ka fshehur asnjëherë simpanë e tij për Cristiano Ronaldon, aq sa edhe festimet duket se i bën në stilin e tij.

Përmes disa fotografive të postuara në internet, vërehet lehtë se si Mbappe ka imituar fesmet e idhullit të tij, por mesa duket, nuk qenka vetëm francezi ai që kopjon Ronaldon.

Një tjetër lojtar i ri dhe i talentuar që frymëzohet nga Ronaldo duket se është edhe 20-vjeçari, Erling Haland.

Edhe ky i fundit, është kapur mat në disa foto ku shihet të festojë sipas mënyrës së Ronaldos. Komenti bëjeni vetë.