JOQ Albania
Home

Starton Bundesliga/ Publikohen formacionet zyrtare të Dortmund – Schalke 04
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/05/2020 14:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Erdhi momenti i shumëpritur. Në orën 15:30 starton Bundesliga gjermane. Pas një ndërprerje 2-mujore, kampionati gjerman rikthehet sot me javën e 26-të.

Në sfidat e sotme, do të luhet edhe derbi i madh mes Borussia Dortmund dhe Schalke 04. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Signal Iduna Park, që fatkeqësisht do të jetë i zbrazur pa praninë e tifozëve.

Megjithatë në fushë pritet të ketë spektakël, pasi dy skuadrat rivale sa herë janë takuar kanë bërë ndeshje fantastike me shumë gola të shënuar.

Momentalisht, dy trajnerët Lucien Favre i vendasve dhe Wagner i miqëve kanë publikuar edhe formacionet zyrtare

Verdhezinjtë do të kenë mungesa të rëndësishme si Marco Reus, Axel Witsel, Erme Can apo Zagadou, ndërsa Schalke e ka grupin e plotë dhe pa probleme.

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund: Burki, Hakimi, Guerriro, Piszczek, Hummels, Akanji, Delaney, Dahoud, Brandt, Reyna, Haaland.

Schalke 04:Schubert, McKennie, Nastasic, Sane, Oczipka, Todibo, Kenny, Caligiuri, Serdar, Harit, Raman.