JOQ Albania
Home

Prekëse, e moshuara feston 100-vjetorin përmes xhamit të dritares
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 03/04/2020 7:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ky është momenti prekës kur një gjyshe feston 100 vjetorin me familjen e saj përmes dritares.

Ellen Ëilkinson, e cilësuar nga të gjithë si një grua e dashur, kaloi një nga ditët më të veçanta në këto kohë izolimi për shkak të koronavirusit.

E moshuara jeton në një azil pleqsh dhe u surprizua fillimisht nga stafi dhe më pas nga familjarët e saj. Ata kishin përgatitur një festë të vogël dhe pak minuta më vonë familjarët e përshëndetën përmes dritares.

Mes lotësh ajo u shpreh:

Ishte një surprizë e bukur këtë mëngjes pasi nuk e prisja. Ështe e veçantë e gjithë kjo që kanë bërë për mua.Nuk habitem që jam 100 vjeç, pasi unë kurrë nuk kam konsumuar alkool, apo duhan.

Familja e të moshuarës ishin të trishtuar që nuk mund ta festonin këtë ditë të veçantë me të, por kjo nuk I pengoi t’I bënin dhurata dhe një tortë.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA