JOQ Albania
Home

Lufta ndaj koronavirusit, drejt shtyrjes edhe ndeshja e tretë mes Wilder dhe Fury
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 25/03/2020 21:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

E gjithë bota është paralizuar nga pandemia e koronavirusit. Shumë eventimente sportivie janë pezulluar, pasi normalisht nuk mund të flitet për asgjë tjetër në këto momente veç sigurisë së jetës.

Edhe triologjia mes Tyson Fury dhe Deontay Wilder e planifikuar të zhvillohet në korrik, mund të shtyhet për në fillim të tetorit për shkak të kësaj epidemie.

Wilder mori mundësinë e një trilogjie me Furyn pasi humbi rripin e tij WBC në Las Vegas muajin e kaluar.

18 korriku ishte data e mundshme për një betejë të tretë midis të dyve, por bashkëpunëtori i Furyt, Bob Arum, përjashtoi çdo mundësi që kjo të zhvillohej në mes të krizës COVID-19.

Arum i tha:

Në mënyrë të qartë jo. Ne madje as nuk e dimë nëse MGM do të jetë e hapur deri atëherë.