JOQ Albania
Home

“Hudhër dhe qepë”, ish-ylli i Barcelonës tregon si e lufton koronavrusin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 25/03/2020 16:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Koronavirusi vazhdon përhapjen e shpejtë në të gjithë botën, ku dita ditës po regjistrohen raste të shumta të prekurish dhe viktimash. Njerëzi po qëndrojnë në shtëpi mes panikut dhe mezi presin të mbarojë ky makth.

Një prej tyre është edhe legjenda e Barcelonës, Hriston Stoiçkov. Ky i fundit në një intervistë të dhënë është shprehur se mbrohet duke ngrënë qepë, hudhër dhe duke bërë edhe dush me ujë të nxehtë.

Bullgari tha:

Unë ha shumë hudhra, qepë, pi ujë të nxehtë dhe bëj dush me ujë të nxehtë për tu mbrojtur nga ky virus. Jetoj me gruan time dhe vjehrrën, e cila është 80 vjeç dhe është ajo për të cilën duhet të kujdesemi më shumë sepse koronavirusi kryesisht u merr jetën njerëzve të moshuar. Vajza ime jeton afër dhe unë nuk e kam parë nipin tim prej një jave, ne nuk mund të rrezikojmë. Është një sëmundje që transmetohet shumë lehtë.