Gruas i vijnë lule nga varri pasi i burri vdiq nga kanceri

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.02.2020, 12:17

Një burrë nga Kentucky la amanet para vdekjes, që gruaja e tij të merrte lule çdo Shën Valentin. Dëhsira e tij është zbatuar për tetë vjet rresht, nga vdekja e burrit.

Woman's Husband Who Lost Battle With Cancer Made Sure She Had One Final Valentine's Gift

Gruaja e Rich Cox ka marrë për tetë vite me radhë një tufë lulesh për ditëlindjen e saj dhe ditën e Shën Valentinit. Kur Tracey u përball me këtë suprizë një vit pasi Rich vdiq, ajo u trondit nga akti i burrit të saj.

Gruaja tregon:

Ishte shumë emoc
ionuese. Unë isha e trishtuar, por edhe e lumtur në të njëjtën kohë sepse e di se ai do të jetë gjithmonë me mua. Lulet që prej vitit 2013 vazhdojnë të mbërrijnë çdo vit”.

Valentines

Në dedikimin e luleve, i shoqi shkruan:

Edhe pse nuk më sheh, Tracey, unë jam gjithmonë me ty. Unë të dua!”.

Këto janë fjalët që i shoqi i dërgon nga varri personit të tij të zemrës. Çifti jetoi bashkë për 26 vjet dhe burri humbi betejën me kancerin e fytit në moshën 53 vjeç.

Woman's Husband Who Lost Battle With Cancer Made Sure She Had One Final Valentine's Gift

***

Burimi: Unilad| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit