JOQ Albania
Home

U largua nga vendi i aksidentit, Ilda Bejleri rrezikon deri në 1 vit burg
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/02/2020 15:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme, moderatorja e njohur sportive, Ilda Bejleri, u përfshi në një aksident me makinë, teksa përplasi një grua 63-vjeçare, por për fatin e mirë pa lënë pasoja serioze.

Në njoftimin zyrtar të Policisë bëhet me dije se është sekuestruar makina e gazetares dhe ajo tani do të hetohet në gjendje të lirë nga prokuroria për dy akuza. “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Nëse këto 2 akuza provohen, atëherë, në bazë të kodit penal, Ilda rrezikon të dënohet me gjobë, ose me burgim deri në 1 vit.

NENI I KODIT PENAL:

“Largimi nga vendi i aksidentit, i drejtuesit të automjetit apo të çdo mjeti të motorizuar, për t’u shmangur nga përgjegjësia penale, civile apo administrative, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim deri në një vit”.