Pamela Anderson ndahet nga burri vetëm 12 ditë pasi u martuan

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.02.2020, 12:56

Kanë kaluar vetëm 12 ditë dhe Pamela Anderson i ka dhënë fund martesës me bashkëshortin e saj Jon Peters. Çifti u kurorëzua më pak se dy javë më parë, por sëfundmi kanë lajmëruar fundin e marrëdhënies mes tyre.

Anderson has confirmed the split. Credit: PA

Duke folur për mediat, Anderson tha se ky ishte një vendim i përbashkët që ajo dhe producenti i filmave, 74-vjeçari Peters kishin marrë. Aktorja kërkoi që njerëzit të respektonin privatësinë e tyre.

52-vjeçarja tha:

Unë jam larguar nga pritja e ngrohtë e John dhe nga ajo që na mban bashkë. Ne jemi shumë mirënjohës për mbështetjen tuaj. Kemi vendosur të rrimë pak larg njëri-tjetrit për të rivlerësuar se çfarë duam nga jeta dhe nga njëri-tjetri. Jeta është një udhëtim dhe një proces dashurie. Me ktë të vërtetë universale në mendje, të dy bashkë vendosëm të shformalizojmë martesën tonë. Faleminderit që respektoni privatësinë tonë”.

The couple has split 12 days after getting married. Credit: PA

Më 20 janar, çifti (secili prej tyre ka qenë i martuar pesë herë të tjera më parë) u kurorëzua në një ceremoni private në Malibu, pasi u njohën para 30 vitesh. Peters ka qenë një parukier. Ai ngjiti shkallët e karrierës dhe është shndërruar në një producent filmash shumë i suksesshëm. Ai punoi në vitin 2018 me filmin “A Star is Born”, ku luante edhe Lady Gaga e Bradley Cooper.

Pamela Anderson Has Split From Jon Peters 12 Days After Wedding

***

Burimi: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit