JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Aktorja nxjerr në shitje qiririn e veçantë: Mban erë si vagina ime
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/01/2020 12:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aktorja kaliforniane Gwyneth Paltrow ka nxjerrë në shitje “aromën e vaginës së saj” brenda një qiriu. Bëhet fjalë për një përzierje të barbarozës, bergamotit të agrumeve dhe kedrit të pastër me farat e trëndafilave dhe farave të tjera.

Gwyneth Paltrow

Përzierjen, në mënyrë povokuese, aktorja i quajti “Kjo vjen erë si vagina ime”. Ideja lindi si një shaka dhe batutë mes parfumierit Douglas Little dhe Paltrow, teksa të dy po punonin për parfumin e aktores.

Ata kanë qenë duke punuar, kur aktorja u shpreh:

Uhhh… kjo bie erë si vagina ime”.

gwyneth paltrow vagina candle

Dhe nga këto fjalë lindi ideja e marketingut. Qiriu në fjalë shitet në sajtin e saj e-commerce “Goop”, me një çmim prej 75 dollarësh.

Aroma e qiririt cilësohet si argëtuese, seksi dhe mahnitës. Mirëpo ndjekësit e saj e cilësuan si tejet vulgare gjetjen e aktores.

***

Burimi: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania