Po ndiqte ish-shoferin e kryebashkiakut të Lushnjës, aksidentohet rëndë efektivi i RENEA-s

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 31.12.2019, 17:59

Një shpërthim ndodhi mëngjesin e sotëm në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe.

Nga shpërthimi me granatë mbeti i lënduar vetë kryebashkiaku dhe sekretarja e tij, Erisa Qalliu.

Të dy u dërguan në Spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar. Tushe la spitalin pasditen e sotme, pasi nuk kishte lëndime serioze nga shpërthimi, ndërsa sekretarja e tij pësoi dëmtime më të rënda. Ajo mori dëmtime në kockat e fytyrës dhe ndodhet në spital.

Autori i dyshuar i ngjarjes sipas policisë është ish-shoferi i kryebashkiakut, shtetasi Gëzim Saraçi, i cili është shpallur në kërkim.

Mësohet se gjatë ndjekjes së Saraçit, një efektiv i forcave RENEA është aksidentuar, duke mbetur i plagosur.

Efektivi Qazim Surroi është dëmtuar në fundshpinë gjatë ndjekjes së ish-shoferit të Tushes.

Raportohet se Surroi ka qenë duke udhëtuar me mjetin e punës, në krye të detyrës, në momentin kur u aksidentua rëndë.

Ai është transportuar drejt Spitalit të Traumës për ndihmë më të specializuar mjekësore.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit