‘Asgjë nuk harrohet’/Gazetari- Ramës: Po mbajmë çdo ditë shënim tërë dufin tuaj prej jeniçieri

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 31.12.2019, 10:29

Gazetari Ylli Dylgjeri në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se asgjë nha ato që ka bërë kryeministri Edi Rama nuk harrohen.

Po ashtu ai është shprehet se nuk e do urimin e Ramës sepse është fallcitet. Gazetari shprehet se Rama ka një duf prej jeniçieri.

Më tej ai ka thënë se askush nuk ka më besim tek Rama sepse ai nuk ka kërkuar njëherë falje për fjalët që u ka drejtuar gazetarëve qoftë kjo edhe një falje skenike.

Në postimin e tij gazetari përmend edhe gjuhën e urrjetjes që Rama ka përdorur nga gazetarëve.

Postimi:

Bullshit! Edi Rama: ” …Ju kërkoj të më lexoni drejt e në sy, ashtu si po ju shoh unë drejt në sy”… E dëgjuat? Ouuuuuuuu?Pasi na bëre çakërr kërkon tët shohim edhe në sy!!! Bullshit! Ku shkoj gjuha e urrejtjes e përdorur në vijmësi në drejtimin Tuaj e veçanërisht në vitin 2019 për gazetarët e kundështarët politikë? Ku shkoj anarshizmi, arroganca dhe sjellja Juaj konstante ndaj fjalës së lirë? Ku shkuan “kadrinjë, kazanët, derrat, apo ju jeni injorant, ju flisni pa kuptim, jeni të neveritshëm, jeni vetëm përforcues thashethemesh” – Janë fjalët Tuaj në publik për shtypin e gazetarët zoti Rama. Asgjë nuk harrohet! Po mbajmë çdo ditë shënim tërë dufin Tuaj prej jeniçieri. Nuk na gënjen më me fjalët se “nuk kam gabuar asnjëherë qëllimisht”. Sepse Ti nuk e njeh gabimin e të kërkosh falje, qoftë edhe skenike! Sërisht parakalon me dokrra në publik. Sërisht fallcitet. Sërisht mashtrim. Nuk e dua urimin Tend. Bullshit.’’

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit