Haradinaj flet hapur: Minishengeni është biberon mashtrues për Ramën dhe Vuçiç

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 30.12.2019, 20:37

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar sërish në lidhje me projektin e 'Minishengenit Ballkanik'.

Edhe pse ka pasur disa përplasje në distancë me Ramën, ai sërish thekson se nuk ka asnjë gjë personale me të.

Më tutje, në emisionin Frontal të T7 Haradinaj tha se interesi nacional dhe sovraniteti i tyre , ka qenë çështja e vendosjes së taksës

Haradinaj tha:

Unë nuk bëj asgjë mbi baza personale. Jam ndodhur para një rreziku të madh që Kosova të ndahej, në emër që gjoja ajo pjesë që mbetet të bashkohet me Shqipërinë. Unë jam detyruar që të dalë kundër. Interesi nacional, territori, sovraniteti ynë, ka qenë çështja e vendosjes së taksës… Nuk mundesh që t’i imponosh asgjë Serbisë

Më pas, ai nuk kurseu edhe disa komente për 'Minishengenin Ballkanik', ku tha se është veç një formulë.

Sipas Haradinaj, ky Minishengen është bërë që të futet dhe Kosova në atë klub.

Më tutje, ai shprehet se ky projekt është biberon mashtrues për Edi Ramën dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiç.

Haradinaj:

Ata nuk e kanë atë lodrën që patën qejf që ta luanin. Është një lloj biberoni mashtrues edhe për Vuçiçin edhe për Edi Ramën, për Kosovën është mashtruese. Unë e kam thënë disa herë, ne jemi vëllezër shqiptarë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit