‘Haberet e akshamit të Edi Ramës’, plas ironia pas video-mesazhit të kryeministrit për qytetarët

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 30.12.2019, 19:03

Kryeministri Edi Rama publikoi mbrëmjen e sotme një video-mesazh teksa shfajësohej duke i thënë qytetarëve shqiptarë se nuk është i rënë nga qielli, por nuk ka bërë asnjëherë një gabim të qëllimshëm.

Por nënkryetari i LSI, Petrit Vasili nuk e ka lënë që ky video-mesazh të kalojë në heshtje.

Në një postim në Facebook, ai shkruan plot ironi, duke theksuar se Rama është më shumë se aq sa u mundua të shitej para shqiptarëve sikur nuk ishte.

Fjalët e tij drejtuar qytetarë shqiptarë i ka quajtur 'habere akshami'.

Postimi i Vasilit:

Pas këtyre habereve të akshamit të Edi Ramës u binda që:

Nuk qenka as tradhtar!

Nuk qenka as nga ata që genjejnë për vota!

Nuk qenka as nga ata që blejnë vota!

Nuk qenka as i shitur!

Nuk qenka as kundër Kosovës!

Nuk qenka as hipokrit!

Por qenka edhe më shumë se sa kaq pak...

Kujtojmë që përplasjet dhe ironitë nga ana e Vasilit vijnë herë pas here, duke thumbuar kryeministrin Rama dhe veprimet që ai ndërmerr.

Gjithashtu, Rama shpeshherë është sulmuar edhe për 'Minishengenin Ballkanik', por edhe për pasojat që la tërmeti, ku shumë qytetarë janë ende në çadra.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit