I mituri grabit 7 milionë lekë nga dyqani i këpucëve në Tiranë, pronari: Kush e gjen ka një shpërblim të madh

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 30.12.2019, 15:47

Një rast grabitje është regjistruar ditën e djeshme në afërsi të kryqëzimit të 21 Dhjetorit në Tiranë. Sipas një denoncimi dhe pamjeve të mbërritura në redaksinë e JOQ ALBANIA, shihet se një fëmijë rom, sipas qytetarit, diku rreth moshës 13-14 vjeç ka grabitur një shumë lekësh në sirtarin e një dyqani këpucësh.

Pronari i dyqanit shprehet se shuma e grabitur është 7 milionë lekë.

Nga pamjet shihet qartë se si i mituri hyn në dyqan dhe pret momentin e duhur për të grabitur paratë.

Ai qëndron për pak kohë duke parë rreth e rrotull dhe më pas largohet me shumën e lekëve të marrë nga sirtari.

Pronari i cili ka bërë denoncimin shprehet se kush e gjen fëmijën ka një shpërblim të madh.

Ai shkruan:

Pershendetje JOQ .Dje ne oren 3 te mbasdites ne kryqezimin e 21 dhjetorit ka ndodhur qe ky femij 13-14 vjec i komunitetit rom me ka vjedhur nje shume te madhe rreth 7 miljon lek ne sirtar ku pamjet jane te qarta .. ai qe e gjen ka nje shperblim te madh ju lutem me kontaktoni kushdo ta ket par kete person ose fiksuar ne jeten e perditshme ndonjeher ,Faleminderit +355 67 526 4897"

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit