Gazetari: Radha e të moshuarve për 3 mijë lekë më duket si sekuencë e filmave me kampe përqëndrimi

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 29.12.2019, 22:14

Për pensionistët këtë vit do të jepet një shpërblim prej tre mijë lekësh të reja. Shumica e pensionistëve thonë se kjo vlerë nuk del as për të blerë një pulë për festat, pasi kilja e tij ka shkuar 9 mijë lekë.

Kurse pamjet e tyre ditën e djeshme që prisnin në rradhë të gjata për ta marrë shpëblimin të therin në shpirt.

Lidhur me këtë gjë ka reaguar edhe gazetari Agim Xhafka. Në një postim në rrjetet sociale, ai ka shkruar se Radha e të moshuarve për 3 mijë lekë më duket si sekuencë e filmave me kampe përqëndrimi.

Postimi:

Radha e të moshuarve për 3 mijë lekë më duket si sekuencë e filmave me kampe përqëndrimi.’’

Nga ana tjëtër ka shumë të moshuar që thonë se shpërblimi nuk u del për asgjë, pasi vetëm kilja e një pulë deti ka shkuar 9 mijë lekë, si u tha dhe më lartë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit