Avokati Altin Goxhaj: Në 2013 erdhi kanceri Rama dhe HIV-AIDS-i Luli

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 29.12.2019, 21:44

Avokati Altin Goxhaj gjatë një interviste ka lëshuar akuza të ashpëra kundër kryeministrit Edi Rama. Ai është shprehur se Rama është kanceri i Shqipërisë.

Goxhaj është shprehur kështu:

Në 2013 erdhi kanceri Rama dhe HIV-AIDS-i Luli. Kjo nuk është kohë normale, në mars Basha devijoi ngjarjet. Sipas Biberajt Luli me veprimet e veta ndaj faktorit amerikan çoi në një kohë shtesë. Rama nuk është mbret. Ai është kryetar i Gjykatës Kushtetuese, është në një gjendje të pacaktuar dhe që jeton në një kohë të pa kohë dhe pa gravitet. Rama jeton në kohë pa kohë sepse i kanë dhënë mundësinë të jetojë në kohë shtesë. Por me ardhjen e një ambasadori të ri nga SHBA ,do të trgojë se si është e vërteta.’’

Ndërsa më pas ka vazhduar duke thënë se Lulzim Basha është e vetmja patericë, që e mban në këmbë Ramën.

Më pas ka shtuar:

Viti 2020 është viti i një klase të re politike, ju e keni parë se njerëzit flasin për këtë. Koalicioni Qytetar për Shqipërinë që ende nuk është zyrtarizuar publikisht, është drejt formimit të një strukture të re politike për të ofruar një alternativë e cila i ka bazat tek vlerat më të larta të shoqërisë. Ky koalicion ditën që do të vijë ambasadorja amerikane do të zyrtarisohet sepse nuk ke ku bën një raport sot për sot. Ku do e çosh tek Soreca? Sorosi punon për Komisionin Europian që drejtohet nga Soros, jo se Soreca punon për Sorosin por për KE që është i varur nga Soros.’’

Po ashtu ka deklaruar se ndryshimin e kanë në dorë vetëm shqiparët.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit