U prek nga sëmundja vdekjeprurëse, aktori i dashur i femrave përfundon me urgjencë në spital

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29.12.2019, 15:35

Sipas raportimeve, aktori Zac Efron është dërguar me urgjencë në spital pasi dyshohet të jetë prekur nga një sëmundje vdekjepreurëse, teksa ka qenë në Papua, Guinenë e Re.

Aktori 32-vjeçar ishte duke filmuar seritë e filmit të radhës, i cili do të ketë titullin “Killing Zac Efron”, në momentin që ka rënë në kontakt me sëmundjen.

Zac Efron ‘Rushed To Hospital After Contracting Deadly Illness’ In Papua New Guinea

Ai është dërguar me urgjencë në spital në Australi. Efron ka fluturuar për në Brisbane, ku është shtruar në spitalin privat “St Andrews War Memorial Hospital”. Momentalisht raportohet të jetë në gjendje të qëndrushme shëndetësore.

Sipas mediave të huaja, aktori dyshohet të ishte prekur nga tifoja, ose një infeksion bakterial i ngjahëm. Megjithatë, mjekët kanë arritur ta qetësojnë në kohë, duke vënë nën kontroll situatën.

Zac Efron ‘Rushed To Hospital After Contracting Deadly Illness’ In Papua New Guinea

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit