Deklarata e fortë e avokatit të njohur: Neotomanizmi i Erdogan në trojet shqiptare është rrezik kombëtar!

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 29.12.2019, 10:34

Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka treguar se cili është një ndër rreziqet kombëtare që i kanoset trojeve shqiptare në Ballkan.

Përmes një statusi në "Facebook", Goxhaj shkruan se neotomanizmi i Erdoganit është një rrezik kombëtar.

Sipas tij, Shqipëria është me fat që ka Turqinë aleat gjeopolitik dhe ushtarak, por influenca e neotomanizmit të tyre përbën një rrezik të madh që i kanoset vendit për të tashmen dhe të ardhmen.

Më tej, avokati thekson se mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe presidentit turk, Erdogan, ka një marrëveshje të fshehtë, e cila i siguron këtij subjekti politik avantazhin me mijëra vota neotomaniste në Kosovë.

Teksa komenton krizën politike në Kosovë, Gaxhaj shprehet se zgjidhja janë zgjedhjet e parakohshme me konfigurime të tjera fituese.

Statusi i plotë:

“Kur mua më pyesin për Turqinë dhe Erdoganin u them gjthm që jemi me fat që i kemi aleat gjeopolitik dhe ushtarak!

Kur më pyesin për influencën e tyre te ne dhe mbështetësit e neotomanizmit në Shqipëri, Kosovë, Ballkan, u them menjëherë që ky është një ndër rreziqet më të mëdha që na kanosen për të tashmen dhe të ardhmen!

Sepse Turqia është aleat por neotomanizmi i Erdogan në trojet shqiptare është rrezik kombëtar!”.

Kur mua më pyesin për Turqinë dhe Erdoganin u them gjthm që jemi me fat që i kemi aleat gjeopolitik dhe ushtarak!

Kur më pyesin për influencën e tyre te ne dhe mbështetësit e neotomanizmit në Shqipëri, Kosovë, Ballkan, u them menjëherë që ky është një ndër rreziqet më të mëdha që na kanosen për të tashmen dhe të ardhmen!

Sps Turqia është aleat por neotomanizmi i Erdogan në trojet shqiptare është rrezik kombëtar!

Kjo është arsyeja se pse aleanca e fshehtë e Albin Kurtit me Erdoganin në Maj të këtij viti (e cila i siguroi VV-së avantazhin me disa mijëra vota neotomaniste në Kosovë si Prizren, Suharekë) i bën këta të pabesueshëm për SHBA-në dhe Perëndimin!!!

Ndaj ilaçi që shëron krizën në Kosovë janë Zgjedhjet e parakohshme me konfigurime të tjera fituese (kuptohet duke përjashtuar PDK e tradhëtarit Thaçiç)

Ose një Qeveri Teknike e Unitetit Kombëtar që do zgjidhë problemet e mëdha rajonale!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit